Forum chinchilla
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Forum chinchilla

Forum crescatorilor de chinchilla din romania
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare




 

 SOCIALIZAREA INTRE GENERATII

In jos 
AutorMesaj
R4UL




Numarul mesajelor : 1
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA
Data de inscriere : 03/05/2010

SOCIALIZAREA INTRE GENERATII Empty
MesajSubiect: SOCIALIZAREA INTRE GENERATII   SOCIALIZAREA INTRE GENERATII Icon_minitimeLun Mai 03, 2010 5:47 pm

Salutare chinchilalailor Smile) ...va deranjez cu 1 intrebare...am o femela gestanta care pana acum 2 zile a stat cu masculul de cand erau pui...am dat masculul si am luat 2 pui mici cam la 2 luni...care deja se hranesc singuri...dar intrebarea mea este cum se vor intelege cei 3...femela cu puii...puii sunt 1 mascul si o femela...tinand cont ca e gestanta femela matura vreau sa va intreb cum va reactiona...pana acuma s-au mirosit...au mishunat juma de ora impreuna in cusca dar fara vreun semn de agresivitate...i-am dat pe toti 3 cu un parfum sa aiba toti acelasi miros sa nu se sperie si sa-i "hatz" dar nu vreau sa risc...trebuie sa specific ca cusca mea are 2 compartimente despartite prin gard si cu un tunel care face legatura intre compartimente...sa ii tin la distanta sau sa le dau drumu impreuna...nu stiu cand va naste femela si mi-e frica sa nu omoare puii nou nascuti sau pe cei deja maricei Sad


PS: SE COMPORTA NORMAL CU EI...MANANCA ALATURI DE EI...II MIROASE SI II SCARPINA USOR CU DINTII...POT SA MA PUN SA DORM LINISTIT FARA SA IMI FIE FRICA CA MA TREZESC DIMINEATA CU 1 SINGURA CHINCHILA?


MULTUMESC ANTICIPAT SI ASTEPT PARERILE SI SFATURILE VOASTRE DE MARE VALOARE...NU TIN ANIMALELE PENTRU O VIITOARE AFACERE CI DOAR CA SI HOBBY...NU'S IMPOTRIVA AFACERILOR CU BLANA...DESI SUNT ANIMALE DRAGUTE!
Sus In jos
 
SOCIALIZAREA INTRE GENERATII
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum chinchilla :: despre chinchilla :: inmultiere-
Mergi direct la: